Postări

Se afișează postări din aprilie 15, 2010

Semifinala Cupei României Timișoreana - retur: CFR Cluj- Dinamo 2-1 (0-0). Scor general: 3-2

Imagine
14 aprilie 2010 Stadion Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca Asistență: 12880 spectatori Meci spectaculos în returul semifinalelor Cupei României Timișoreana, la Cluj, între CFR și Dinamo, la distanță de o lună față de întâlnirea din campionat, din 13 martie 2010, încheiată cu scorul de 2-2. Se pare că jucătorilor de la CFR le priesc meciurile cu Dinamo, deoarece înscriu cel puțin două goluri și evoluează mult mai bine decât cu alte echipe. Din primele faze ale meciului a reieșit pofta de joc a CFR-ului, mult mai prospătă la doar trei zile de la meciul cu Rapid, datorită schimbărilor semnificative făcute de antrenorul Mandorlini în formația de start. CFR-ul a arătat în prima repriză ca o echipă mare, atacând poarta dinamovistă în minutele 2 (Emil Dică, șut de la 20 de m, pe lângă),  6 (șut Gabi Mureșan: nu întâmplător antrenorul inspirat al CFR-ului i-a strigat lui Mureșan pe holul sălii de conferințe "Bravo, Muri!"), 12 ( Culio șutează, dintr-un corner executat de Dică,